Örnek Doğum Haritası: Tarkan

Mega Star Tarkan Tevetoğlu’nun doğum haritasını kısaca analiz edeceğiz. Tarkan; 17 Ekim 1972 tarihinde Almanya’nın Alzey kasabasında dünyaya gözlerini açmıştır. Tarkan’ın doğum haritasına baktığımızda Aslan burcunun yükselmekte olduğunu görüyoruz. Ancak gezegenleri Kuzey yarım kürede toplandığı için Yükselen Aslan olmasına rağmen içe dönük bir yapısı bulunuyor.

Tanınmış kişilerin doğum haritalarında sabit yıldızlar önemli noktalarda bulunduğunu görmekteyiz. Tarkan’ın yükselen Aslan olması onun yaşam arenasındaki motivasyonlarının sahne ışıkları altında olmak, merkezde olmak, beğenilmek olduğuna işaret ediyor. Tarkan sahnede parlamak için dünyaya gelmiş.

Aslan burcu 28 derece 14 dakika yükseliyor. 29 derece Aslan burcunda bulunan Sabit yıldız Regulus ile yükselen derecesi kavuşum yapmış. Regulus kraliyet yıldızıdır ve doğum haritasının önemli noktalarında gezegenlere açı yaparsa kişiye şan, şöhret, ün ve zenginlik verir. Tarkan sıcakkanlı, sevecen ve cömerttir.

Yükselen yöneticisi Güneş 3.evinde Terazi burcunda yerleşmiş. Tarkan’ın, bu konumda itibarını yazarak, söyleyerek, konuşarak kazanmış olduğu görülmektedir. Terazi burcunun yöneticisi Venüs de 1.evde konumlanmıştır. Bu gösteriyor ki Tarkan sanat yetenekleriyle dünyaya gelmiş ve kendini sanatla ifade ediyor. 1.ev bizim fiziksel görüntümüzü de temsil ettiği için bu konum kişinin dış görünüşüne de güzellik katar. Kişi Venüsyen özellikler gösterir, müzik, tiyatro, resim gibi sanat dallarıyla yakından ilgilenir. Venüs, Başak burcunda bulunmaktadır. Bu da gösteriyor ki Tarkan, kadınlar konusunda çok seçici, kolay beğenmeyen, eleştirel bir yaklaşımı olan ve mükemmeli arayan bir karaktere sahiptir.

Tarkan’ın haritasında Güneş-Uranüs kavuşumu görmekteyiz. Bu açı ona Uranüsyen özellik katmaktadır. Yani kişi sıra dışı, farklı ve marjinal davranışlarda bulunabilir, kendini bu şekilde ifade edebilir. Burada bir diğer sabit yıldız Spica’nın Güneşle kavuşum açısı bulunuyor. Bu kavuşum kalıcı saygınlık ve itibar kazanmaya işarettir. Bu ve daha pek çok sabit yıldızla gezegenleri temasta olan Tarkan’ın büyük başarılara imza atacağının göstergesidir.

Astrolog Zehra Şahnaz

Sonraki Makale

Önceki Makale

Bir Yorum Yaz

© 2020 Doğum Haritası

Created by Sarp Bilişim