Örnek Doğum Haritası: Diana

Lady Diana Spencer, 1 Temmuz 1961 yılında İngiltere’nin Sandringham şehrinde dünyaya geldi. Soylu bir ailenin kızı olarak keskin kurallarla büyüyen Diana’nın kısacık ve sansasyonel hayatına şöyle bir bakalım. Zira haritasında ilginç ve çok belirgin göstergeleri var.

Galler Prensesinin haritasında Güneş Yengeç burcunda yer alıyor. Bu onu çok hassas, kırılgan, içe dönük aynı zamanda sert kabuklu ve güçlü biri olduğunu gösteriyor. Ayrıca Güneş 7.evde ikamet ediyor. 7. Ev evlilik evidir. Kendisini yaşam sahnesinde evliliğiyle ortaya koyacak demektir. Güneş, kraliyeti ve krallığı temsil ediyor. Diana, kraliyetle evleniyor. Merkür ise yanık pozisyonda duruyor. Güneş, onu yakmış. Diana’nın zihni ve düşünceleri kraliyetin gölgesinde kalmış. Kaynaklara göre Galler Prensesi, Prens Charles’la evlendiğinde zaten boşanmış bir ailenin çocuğu olarak büyüdüğü için ruhsal sorunları olan biriydi. Evlilik bunu daha da arttırmış ve prensesi çok yıpratmış olmalı.

Haritasında Ay’ı Kova burcunda 2.evde yer alıyor. Kova özgürlüğü, marjinalliği temsil etmektedir. Ay ise annemizi ve nasıl bir anne olduğumuzu bize işaret eder. Diana özgür ruhlu bir anne. Aynı zamanda söylemleri de özgür ve rahat. Standart anne kalıplarının hiçbirine uymuyor. Çocuklarını Mc Donald’s yemeye götüren bir anneden söz ediyoruz. Kraliyetin tam karşısında duran bir anne profilini oluşturuyor. Ay’ı 8.evdeki Uranüs’ten karşıt açı almış. Bu onun annesiyle ayrı düştüğünün de bir işaretidir. Diana’nın anne ve babası boşanmıştır.

Diana’nın haritasında Yay burcu yükseliyor. Yay, astrolojide özgürlüğü simgeleyen iki burçtan biridir. Prensesin haritasında 12.evi de yay burcu yer alıyor. 12 evle yükselenin aynı burçta olması her zaman soruna işaret eder. Çünkü 12.ev (kayıplar evi) enerjisinin yaşam alanına akmasına sebep olur. Bu ağır karmayı gösterir.

Venüs, haritasının 5.evinde (aşk ve çocuklar) boğa burcunda yer alıyor. Yönetici olduğu burçta güçlü bir Venüs görüyoruz. Buradaki Venüs ona aşk ve çocuk vermiş. Flörtöz ve aşkı seven bir kişiliği var. Aşksız yapamıyor ancak Uranüs ve Marstan aldığı sert açılar hasebiyle her seferinde hayal kırıklığı yaşıyor. Ölümü de aniden(Uranüs) aşkla (Venüs) birlikte geliyor. Venüs-Uranüs arasında kare açı var.

Gelelim ölüm şekline. Prensesin haritasında 8.evinde Mars bulunuyor. Üstelik Uranüs ve Kuzey ay düğümüyle yan yana duruyor. Mars kazaları, ameliyatları, yangın ve silahla yaralanma gibi olayları temsil eder. O halde Prensesin ani(Uranüs) kazalara (Mars) karşı dikkatli olması gerekirdi. 8. Ev Aslan burcuyla başlıyor. Aslan burcu Kraliyet’i temsil eder. Ölüm ona Kraliyetten gelmiş olabilir.

Astrolog Zehra Şahnaz

Sonraki Makale

Önceki Makale

1 Yorum

  1. Ebru

    Merhaba bilgi alabilir miyim acaba? Teşekkürler

Bir Yorum Yaz

© 2020 Doğum Haritası

Created by Sarp Bilişim