Doğum Haritası Nedir?

Astroloji ile ilgilenen insanların merak ettiği birçok konu vardır. Bunların başında da doğum haritası geliyor. Doğum haritası nedir?, Doğum haritası analizi nedir?, Doğum haritası analizi nasıl yapılır? gibi soruları çok sık duyuyoruz.

Doğum Haritası, bir diğer adıyla Yıldız Haritası; bir insanın doğduğu saat referans alınıp, burçlar kuşağındaki 12 burcun, 12 bölüme ayrılarak bir grafik oluşturulması sonucu oluşur. Esasında doğum haritası, doğu insanlarının deyimiyle Yıldızname; bir semboller bütünüdür. Bir insanın doğduğu anda, gökyüzünde bilinen gezegen ve yıldızlar neredeydi, hangi konumdaydı, bu durumlara bakılarak oluşturulan sembol sistemidir. Biz astrologlar bu sembol sistemini yani doğum haritası grafiğini yorumlarız.

Doğum haritası okumak bir sanattır. Çok dikkatli olmak gerekir. Doğum haritası yorumlamak; haritanın neleri vaad ettiğini, harita sahibinin potansiyellerini, eğilimlerini, yeteneklerini belirlemek demektir.

Geleneksel görüşe göre; “Harita neyi vaad ediyorsa kişi onu yaşar.“ kuralını unutmamak gerekiyor. Söz gelimi, çocuk sahibi olmayı vaad etmeyen bir haritada, harita sahibine belirli bir tarih vermek boşa zaman kaybı ve hayal kırıklığı getirebilir. Bu sebeple doğum haritası doğru şekilde yorumlanıp, doğru şekilde ifade edilmelidir.

Doğum haritası bizlere, yaşamdan ne istediğimizi, hedeflerimizi, motivasyonlarımızı gösterir. Doğum haritası, biz henüz dünyaya gelmeden önce bize vaad edilen kaderin kodlarını içerir. Bizlere özgür irade bahşedilmiş olsa da, bunun ancak belirli bir miktarını kullanmaya muktedir olabilmekteyiz. Doğum haritasını okurken de çok dikkatli olunmalıdır. Bunun sebebi; kişinin bu yorumlara kendisini kaptırıp “kendini gerçekleştiren kehanete“ dönüştürmesidir ki, bu bizim hiç istemediğimiz bir tutumdur.

Bir doğum haritası; potansiyellerinizi, eğilimleriniz, yeteneklerinizi ve yeteneksizliklerinizi, başarısız olduğunuz kör noktaları, karmanızı, ruhunuzun hoşlandığı şeyleri, karakterinizi ve mizacınızı ortaya koyar. Doğum haritanızı okurken veya dinlerken, kendinizi dışarıdan izliyormuş hissiyatına kapılabilirsiniz. Danışmanlık alarak kendinizle yüzleşmeniz ve düzeltmeniz gereken yönlerinizi veya size zarar veren huylarınızı kabul edip hayatınızı şekillendirmeniz için bir yol haritasıdır. Doğum haritanız sizin pusulanızdır.

Doğum haritası insana özgü değildir. Doğum bir başlangıçtır. Bir ülkenin, bir evliliğin, bir şirketin, kısacası doğan, dünyaya gelen, başlangıç tarihi olan her şeyin, başladığı anın yerine, enlem ve boylama göre çizilen, üzerine gezegenlerin konumlarının işaretlendiği bir gökyüzü haritasıdır.

Astrolog Zehra Şahnaz

Sonraki Makale

Önceki Makale

3 Yorum

  1. Özlem

    Doğum haritanın incelenmesini istiyorum ücretini öğrenebilir miyim?

  2. aslı

    fiyatını ögrenebilirmiyim?

  3. Nuran Çolpan

    Doğum haritamın çıkarılmasını isterim ancak İzmir de yaşıyorum.Nasıl olabilir?

Bir Yorum Yaz

© 2020 Doğum Haritası

Created by Sarp Bilişim