Ay Evlerde

AY KOÇ’TA: Ay koç burcunda doğanlar, çocuk ruhludur, dürtüsel davranırlar. Duygusal olarak çabuk sıkılabilir, acelecidir. Hızlı yemek yeme dürtüleri olabilir. Bencil davranmaya meyillidirler. Duygularını yüksek yaşar ve ifade eder. Panik olmaya yatkındırlar. Migren, sinüzit gibi hastalıklar ortaya çıkabilir. Atak, çabuk öfkelenen, aniden parlayan yapıya sahiptirler. Risk alırlar. Girişimci ve öncüdür. Savaşçı bir ruhtur. Tansiyonu yüksek konuşmalar yapalar. Patavatsızdır. Rekabetçi duygu durumları yaşabilir.

AY BOĞA’DA: Ay boğa burcunda doğanlar yemek yapmayı ve yemeyi severler. Adeta gurme kişileridir. Maddi güvence ihtiyacı duyarlar. Sabırlı, sakin ve güvenilir bir anne profili çizerler. Bu kişiler sahiplenici duygularla hareket ederler. Birikim yapma önemlidir. Duyguları konusunda risk almazlar. Fiziksel temas çok önemlidir. Beş duyu organını her zaman aktif olarak kullanırlar. Boyun ve boğaz ağrılarına, tiroid problemlerine yatkınlık vardır. Güvenilir olmayan hiçbir durum içinde bulunmaz.

AY İKİZLER’DE: Ay İkizler burcunda doğanlar, değişken duygulara sahiptir. Öğrenmeye çok açıktır. Meraklı, konuşkandır. Değişime açık, her türlü ortama ayak uydurur. Kendisini iyi ifade eder. Çok soru sorarlar, yüzeyseldirler. Kararlar değişebilir. Fikir ve düşünce değişiklikleri en çok Ay ikizler burcunda doğanlarda görülür. Çok sosyal davranırlar. Meraklı ve konuşkan bir anne profili verebilir. Zeka ve mantık onlar için çok önemlidir. Sinir sistemi, ciğerler, çiftli organlar hassastır.

AY YENGEÇ’TE: Ay Yengeç burcunda doğanlar için aidiyet duygusu öncelikli gelir. Geleneksel ve fedakar anne profili gösterir. Duygusal olarak hareket ettiği için mide problemleri, gastrit, ülser gibi hastalıklara yatkınlığı vardır. Aşırı bağlanmaya meyillidirler. Bağlandıkları eşyayı bile bırakmama güdüsü gösterebilir. Duygusal yeme bozukluğu yaşayabilir. Yemek onun için çok önemlidir. Anaç bir yapısı olur. Duygusal davranmakta öncüdür. Empatiktir. Üretkendir, çabuk güvenebilir. Anneye olan bağlılığı çok fazladır.

AY ASLAN’DA: Ay Aslan burcunda doğanlar, aşırı gururlu bir davranış biçimi gösterirler. Duygularda kolay kolay değişim olmaz. Anneyi Kraliçe olarak görebilir. İlk verdiği tepkiler egoludur. Kalp, sırt ve omurga hassastır. Lüks sever. Samimi ve sıcak ilişkiler kurar. Duyguları dışa dönük ve gösterişlidir. Başkalarını motive edebilir. Cesaretlidir ve cesaretlendirir. Merkezde olmak ister. Özgüveni anneden alır. Yönetici ve lider ruhludur. Eğlenmeyi seven tiplerdir. Gösterişli sever, gösterişli sofralar hazırlayabilir Ay Aslanlar.

AY BAŞAK’TA: Ay Başak burcunda doğanlar, eleştirel tiplerdir. Her şeyi eleştirmeye çok meyillidirler. Müşkülpesent bir karakterleri vardır. Duygular değişken olabilir. Sağlıklı beslenmeyi tercih ederler. Köle ruhlu, titiz, temizlik hastası bir anne profiline işaret edebilir. Bağırsaklar ve üst mide hastalıklarına yatkınlıkları vardır. Duygusal anlamda mükemmeliyetçidirler. Yaşam arenası düzeltilmeli, kurallara uyulması gerekir. Detay gerektiren işleri severler. Çalışkan, düzenli ve pratiktirler. Hijyen çok önemlidir.

AY TERAZİ’DE: Ay Terazide burcunda doğanlar, estetik kaygısına sahip olabilir. Diplomatik davranırlar. İlişkilerde huzur, denge arayışı içerisinde olabilir. Evlilik odaklı duygusal ilişkiler kurarlar. Ev içi estetik kaygısı da son derece yüksek olabilir. Yaşadığı ortamı güzelleştirmeye çalışırlar. Bel ve böbrekler hassastır. Uyumlu, diplomatik bir anne profili verebilir. Duygularda kararsız olabilir. Yalnız kalmayı sevmez. Nezaket sahibi ve paylaşımcıdır. Diplomaside iyidir. Arabuluculuk yapabilir. Denge sağlayıcıdır.

AY AKREP’TE: Ay Akrep burcunda doğanlar için zor bir konumdur. Çünkü düşük pozisyondadır. Takıntılı bağlanabilirler. Krizli, ihtiraslı, şüpheci, dedektif ruhlu bir anne profili gösterebilir. Cinsel organlar hassastır ve hastalıklara yatkın olabilir. Şüpheci yaklaşır. Duygusal olarak güvensizdir. Kontrol mekanizması çok kuvvetlidir. Tutkulu bağlanır. Duygular derin ve ketumdur. Hayat bir savaş alanıdır. Manipülatif, saplantılı, kontrollüdür. Kriz yaratmaya meyillidir. Dedektif ruhludur. Sezgiseldir. Mistik ve gizemli konular ilgisini çeker.

AY YAY’DA: Ay Yay burcunda doğanlar, iyimser bir yapıya sahiptir. Duygusal olarak iyimser ve pozitif yaklaşır. Mana arayışındadır. Özgürlükçüdür, bağlanma stili de bu yüzden özgürce olur. Seyahat etmeyi, keşfetmeyi sever. Abartılı beslemeye yatkın olabilir. Karaciğer hassastır. Maceracı bir ruha sahiptir. Kısıtlanmaya gelemez. Özgürlükçü, iyimser, bilgiye meraklı bir anne profili gösterebilir. Sosyaldir, ahlakçıdır, olayın etik boyutunu irdeler. Önyargılı olabilir. Güçlü bir inanç sistemi vardır. Coşkuludur. Derin duyguları vardır, anlam arayışındadır.

AY OĞLAK’TA: Ay Oğlak burcunda doğanlar için hayatın katı gerçekleri en önde yer alır. Çünkü ay oğlakta zararlı pozisyondadır. Duygular her zaman arka plandadır. Kişiye disiplinli, kuralcı, sorumluluk sahibi bir anne profili verebilir. Duyguları mesafelidir. İnsanlarda soğuk bir izlenim bırakır. Geleneksel bir anne olabilir. Biriktirmeyi sever, tutumludur. Disiplinli bir beslenme şekli vardır. Melankolik ve depresifliğe yatkın bir yapıdadır. Diş, kemikler, diz konularında hassasiyet gösterir. Sorumluluk duygusuyla hareket eder. Çıkarına göre ilk tepkisini verir.

AY KOVA’DA: Ay Kova burcunda doğanlar, yeniliğe ve yenilenmeye açık kişilerdir. Ukala bir imaj verebilirler. Mantık duygulardan önce gelir. Zeka ve zihin önemlidir. Marjinal fikirler, özgürlükçü duygulara sahip olabilir. Yenilikçi, idealist, yardımsever, hümanist bir anne profili verebilir. Tansiyon hastalıklarına, bacak, varis, kan pıhtılaşması gibi sorunlara yatkındır. Özgürlükçü bağlanma stili olabilir. Anne toplumsal bir iş yapabilir. Bağımsızlık duygusu kişi için çok önemlidir. Devrimci ve asi ruhludur. Entelektüel konular ilgisini çeker. Toplum çıkarları için çalışabilir. Hümanisttir, eşitlikçidir.

AY BALIK’TA: Ay Balık burcunda doğanlar, sezgileri kuvvetli, duygusal yapıda olabilirler. Merhamet had safhada yer alır. Melankolik, fedakar, hassas bir anne profili çizebilir. Kişi teslimiyetçi, çok inançlı olabilir. Kurban psikolojisinde girebilir. Ayaklar hassastır. Bağışıklık sistemi hastalıklarına yatkınlık verir. Rüyalar çıkar. Mistik yönü çok fazladır, fal bakabilir. Hisler çok kuvvetlidir. Duygu dünyası çok yaratıcıdır. Hayalperest bir kişi olabilir. Paylaşımcı, fedakardır. Alıngandır. Anne yardımsever biri olabilir. Bağımlılık geliştirebilir. Hayaller ve gerçekleri ayırt etmekte zaman zaman zorlanabilir.

Astrolog Zehra Şahnaz

Sonraki Makale

Önceki Makale

Bir Yorum Yaz

© 2020 Doğum Haritası

Created by Sarp Bilişim