Ay Burcumuz

Burcumuz dışında yükselen burcu daha yeni yeni benimsemiş, öğrenmişken bir de Ay burcumuz çıktı diye pek çok mesaj alıyorum. Sizlere bu Ay burcu sorunsalından biraz bahsetmek isterim. Peki, nedir bu Ay burcu? Bir doğum haritasında Ay’ın içinde bulunduğu, konumlandığı burç bizim Ay burcumuzdur.

Ay burcu esasında çoğu zaman Güneş burcundan yani sizin anlayacağınız biçimde burcumuzdan bile daha önemlidir. Çünkü Ay bizim bilinçsiz olarak yaptığımız hareketleri temsil etmektedir. Herhangi bir olay veya durum karşısında bizim verdiğimiz ilk tepki, Ay burcumuzun içinde bulunduğu burç ve ev ile alakalıdır. Ay, bizim ruhumuzu, ilkel dürtülerimizi yani İdi’mizi, bilinçdışını, anneyi, beslenmeyi ve beslenme tarzımızı, ruhu, bağlanma biçimimizi, duyguları ve vücudumuzda bulunan hassas organları ve hormonları temsil eder. Bulunduğu konum ve aldığı açılar itibariyle bir doğum haritasında en etkili üç dinamikten biridir Ay burcu.

Ay, Zodyak çemberinin en hızlı gezegenidir. Bir burçta ortalama 2,5 gün kalır. 8 tane fazı vardır. Ay, dişil bir gezegendir. Yönetici burcu, Yengeç’tir. Ay, bağ kurmakla, bağlanmakla alakalıdır. Dünyaya geldiğimiz anda ilk bağ kurduğumuz kişi annemiz olduğu için anneyi nasıl gördüğümüzü ve nasıl bir anne olabileceğimizi de gösterir. Ay burcuna bakarak kişinin ruhsal durumunu, anneye bakış açısını, kişinin duygusal ihtiyaçlarının neler olduğunu, çocukluğunun ilk yıllarının nasıl geçtiğini anlayabiliriz. Ay, ışık taşıyıcısıdır. Güneşten aldığı ışınları yansıtır bu sebeple yansıtma prensibini taşır. Adeta bir ayna görevi görür.

Astrolog Zehra Şahnaz

Sonraki Makale

Önceki Makale

3 Yorum

 1. berrin

  Merhaba. 31.03.1961 doğumluyum. Saat 11.30-12.00 gibi doğmuşum. Koç burcuyum. Ay burcum nedir acaba? Yükselenim yengeç biliyorum. Doğum haritası bakar mısınız?

 2. Neslihan ırvana tuna

  Merhaba Zehra Hanım;
  13.01.1975 Ankara gece saat 03:00’de doğmuşum. İnternet’ten baktığıma göre güneş ve ay burcum oğlak. Yükselenim ise akrep. Güneş ve ay burcunun aynı olması daha çok oğlak dan etkilendiğimi mi gösterir? Teşekkür ediyorum.

  • Astrolog Zehra Şahnaz

   Merhabalar Neslihan Hanim, iki önemli gezegenin de Oğlak burcunda bulunması elbette Oğlak burcundan yoğun etki aldığınıza dair bir işaret olabilir. Ancak haritanızın geneli de çok önemlidir. Yükselen, Ay ve Güneş burçlarımız haritamızın en önemli üç taşıyıcı noktasıdır ve en büyük etkiyi bunlar verir. Sevgilerimle…

Bir Yorum Yaz

© 2020 Doğum Haritası

Created by Sarp Bilişim